سفر به لاهیجان در استان گیلان

سفر به لاهیجان در استان گیلان

شهرستان لاهیجان در شرق استان گیلان واقع شده است. جاده‌ای زیبا با طبیعت سرسبز و چشم اندازی از مزارع برنج در دو سمت جاده که بسیار زیبا خواهند بود.

با سفر به این شهر، کوه، دشت، جنگل و دریا را با هم مشاهده می‌کنید. این شهر به شهر چای و ابریشم معروف است.

لاهیجان از بزرگترین و قدیمی‌ترین شهرهای استان گیلان است. این شهر در فاصله ۴۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد. شهر لاهیجان شهری است که بر روی جلگه‌ها و سبزه‌های هموار بنا شده است. این طبیعت حاصل از باقی ماندن رسوبات رودهای گیلان است.

این شهر به دلیل اینکه بین کوه‌های البرز و دریای خزر جای گرفته است، هوای بسیار خنک و تمیزی دارد.

بخش غربی کوه‌های البرز، شرق و جنوب لاهیجان را در بر گرفته است که از جمله آنها می‌توان به شیطان کوه اشاره نمود. در دل شیطان کوه آبشار مصنوعی ایجاد شده است که آب آن از برکه‌ای که امروزه تبدیل به دریاچه مصنوعی شده است تأمین می‌گردد.

شیطان کوه
شیطان کوه

این دریاچه در مقابل شیطان کوه واقع شده است و در اطراف آن مسیری برای قدم زدن، اماکن تفریحی و رستوران‌های مختلف وجود دارند. این منطقه خوش آب و هوا، گردش پذیرترین منطقه لاهیجان می‌باشد.

تله کابین لاهیجان:

تله کابین لاهیجان یکی از تله کابین‌های خوب ایران است که در سال ۱۳۸۴ به بهره برداری رسیده است. این تله کابین از ایمن‌ترین تله کابین‌ها در ایران به حساب می‌آید. ۳۳ کابین ۶ نفره در این سازه قرار دارد که در طول روز ۱۰ هزار نفر را جابجا می‌کند.

تله کابین لاهیجان
تله کابین لاهیجان

یک ایستگاه آن در شیطان کوه و ایستگاه بعدی در قله تاج خروس است. در برخی مناطق حداکثر ارتفاع تله کابین از سطح زمین به ۱۱۰ متر هم می‌رسد و وقتی در داخل آن نشسته‌اید شاهد مناظر بسیار بی‌نظیری خواهید بود.

Get Directions

show options hide options
امتیاز بدهید:
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (4 رای)

پاسخی را بگذارید