چالیدره مشهد

چالیدره مشهد

یکی از زیباترین مکان‌هایی که در مشهد با آن روبه‌رو می‌شوید چالیدره در طرقبه است که در زمان‌های خاصی از سال مملو از جمعیت خواهد شد.

تقریبا همه مسافران از طرقبه دیدن می‌کنند اما بهتر است از این مجموعه هم دیدن نمایید.

مشهد شهر بسیار بزرگی است که به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا همواره در تمامی روزها و در تمامی فصل‌های سال مهمانان زیادی را در خود راه می‌دهد.

تعداد زیادی از هتل‌ها و مسافرخانه‌ها و… نشان دهنده آن هستند که این منطقه گردشگران زیادی دارد که می‌توانند در کنار یکدیگر از مشهد و زیبایی‌هایش لذت ببرند اما تنها مشهد نیست بلکه در اطراف مشهد جاذبه‌های بی‌نظیر دیگری را می‌توانید مشاهده کنید که یکی از آنها چالیدره است. تقریبا تمامی توریست‌ها با این منطقه آشنایی دارند زیرا هم از نظر تفریحی و هم از نظر امکانات در حد ایده‌آل است.

مکان‌های تفریحی و دیدنی در چالیدره

در منطقه چالیدره یک سد وجود دارد که به صورت کاملا طبیعی به وجود آمده و انسان برای ساخت آن هیچ نوع دخالتی نداشته است. بنابراین می‌توان چنین گفت که وجود این سد زیبا هم دلیلی بر جذب تعداد بیشتر توریست‌ها بوده و دلیل دیگر آن را می‌توان به وجود آب‌وهوایی دل‌انگیز نسبت داد.

در این محدوده تفریحی تنها وجود طبیعت نیست که می‌تواند لذت واقعی را به شما بدهد بلکه می‌توانید در کنار آن از قایق‌سواری و ماهی‌گیری، غذا خوردن در کنار آب و سایر امکاناتی رفاهی استفاده کنید. در این مکان شما می‌توانید از رودخانه زیبایی که در برخی از فصل‌های سال پر از آب می‌شود و در کنار آن از زمین‌های چندین هکتاری سرسبز نیز برای لذت بردن استفاده کنید.

واحدهای اقامتی نیز در این مکان وجود دارد.

واحدهای اقامتی
واحدهای اقامتی

افرادی که دوست دارند تا در کنار سفر خود هیجان‌های ورزشی را هم تجربه کنند چالیدره برای آنها طراحی شده است زیرا در این مکان بزرگ شما می‌توانید از تلی سیژ، جامپینگ، اسکله، برج گردان، زیپ لاین و پل معلق، کارتینگ و آفرود و… هم استفاده کنید.

کارتینگ
کارتینگ

در طرقبه علاوه بر این مکان‌های تفریحی و دیدنی می‌توانید در سریع‌ترین زمان از سایر دره‌هایی که وجود دارند و سایر زیبایی‌های این منطقه لذت ببرید.

پیشنهاد فصل صفر به چالیدره

اگر از نظر فصل‌بندی بخواهیم پیشنهاداتی ارائه دهیم بهترین فصل را می‌توانیم تابستان بدانیم زیرا تنها در این فصل می‌توانید هم زیبایی و سرسبزی و هم استفاده کردن از امکانات موجود را در اختیار داشته باشید.

منطقه تفریحی چالیدره
منطقه تفریحی چالیدره

در این منطقه در فصل‌های سرد سال امکان استفاده از تمامی امکانات وجود ندارد زیرا در تابستان این آب‌وهوا خنک است و قطعا زمستانی بسیار سرد در انتظار شما خواهد بود. بنابراین برنامه‌ریزی سفر خود را به گونه‌ای انجام دهید تا در فصل گرم به آن بروید.

آدرس

برای دیدن چالیدره باید به سمت طرقبه حرکت کنید، کمی که جلوتر می‌روید در دو کیلومتری جاده نقتدر یک مجموعه بسیار بزرگی را مشاهده خواهید کرد که زیبایی آن از دور قابل تشخیص است.

برای پیدا کردن این مسیر مشکلی نخواهید داشت زیرا از هر فرد محلی بپرسید، به دلیل سرراست بودن آدرس امکان پیدا کردن آن به راحتی فراهم می‌شود. این مجموعه بزرگ را چالیدره می‌نامند.

مشهد، بسمت طرقبه جاده عنبران، انتهای بلوار

Get Directions

show options hide options

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *