اطلاعیه‌ها

تصاویر

نمک آبرود در استان مازندران و ۱۲ کیلومتری شهر چالوس واقع شده است. این منطقه بهشت ایران می‌باشد زیرا در اینجا جنگل، کوه، دشت و دریا در کنار هم قرار دارد. برخی از گونه‌هایی که در جنگل نمک آبرود قرار دارند با قدمتی بیش از ۲ میلیون سال همچنان استوار باقی مانده‌اند. در واقع یکی از جذابیت‌های منطقۀ نمک آبرود همین جنگل بکر و دست نخوردۀ آن است و به جرأت می‌‎توان گفت که در دنیا کم نظیر است.

نمک آبرود

نمک آبرود

 

اگر برای مدتی در این منطقه زندگی کنید، از لحظه لحظه آن لذت خواهید برد و هیچ وقت سیر نخواهید شد زیرا تغییرات جالبی را مشاهده خواهید کرد که شما را حیرت زده می‌کند. در خصوص کوهی که در نمک آبرود واقع شده، این کوه در هر زمانی از روز به یک شکل دیده می‌شود. مثلاً صبح‌ها جنگل پوشیده از مه شده و شما چیزی جز مه نخواهید دید یا در برخی مواقع که به قلۀ کوه می‌روید، در بالای سر خود آسمان آبی و در زیر پای خود ابرهای متراکم مشاهده می‌کنید و شما در بین ابر قدم خواهید زد.

از جذابیت‌های منطقۀ نمک آبرود هر چه بگوییم کم است. وقتی وارد این فضا می‌شوید از اعضای کوچک تا بزرگ خانوادۀ شما می‌توانند سرگرم شوند زیرا امکانات خوبی در این مکان فراهم گردیده است. برخی از آنان عبارتند از: شهربازی، تله کابین، سورتمه، باشگاه تیراندازی، رستوران‌ها، سینما سه بعدی، حرکات نمایشی شیر دریایی، پل معلق، زیپ لاین، راپل، زمین پینت بال، پیست موتور چهارچرخ و کارتینگ و …

پل معلق نمک آبرود

پل معلق نمک آبرود

 

تله کابین نمک آبرود:

در نمک آبرود ۲ خط تله کابین وجود دارد که مسیر خط ۱ با خط ۲ کاملاً متفاوت است. خط ۱ تله کابین ۴۵ کابین نیز دارد. وقتی در این تله کابین می‌نشینید می‌توانید غرب استان مازندران و شهرهایی همچون تنکابن و از طرف دیگر چالوس و نوشهر را به طور کامل مشاهده کنید. در انتها به قلۀ مدوبن می‌رسید. قلۀ مدوبن در فاصلۀ ۱۰۵۰ متری از سطح دریا واقع شده و طول مسیر در حدود ۲۱۰۰ متر می‌باشد. در مسیر خط ۱ اگر به پایین نگاه کنید متوجه می‌شوید که مسیری برای گردشگران تعبیه شده تا صعود به قلۀ مدوبن را با پای پیاده انجام دهند.

تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود

 

خط ۲ تله کابین نمک آبرود با ۳۵ کابین مسیری ۱۷۵۰ متری  با ارتفاع ۶۰۰ متری از سطح دریا را طی می‌کند تا شما را به قلۀ کوه برساند. این قله دیو حمام نام دارد و با تله کابین خط ۲ می‌توانید به بالای آن بروید.

وقتی در داخل تله کابین خط ۲ بنشینید، همین طور که پیش می‌روید هچی رود، شهر چالوس، سلمان شهر (متل قو) را در اطراف خود مشاهده خواهید کرد. وقتی مسیر شما طی شد می‌تواند پیاده شوید و یک گشت و گذاری در قلۀ دیو حمام داشته باشید و از جاده‌های آن لذت ببرید و سپس دوباره سوار تله کابین شده و به مکان اول خود باز گردید.

فاصلۀ بین قله مدوبن با دیو حمام حدود ۱۰۰۰ متر است.

 

قلۀ دیو حمام و جاذبه‌هایش:

وقتی به قلۀ دیو حمام برسید، جاذبه‌های بسیار مهیجی در انتظار شما هستند. یکی از این جاذبه‌ها زیپ لاین و راپل در قلۀ دیوحمام است که بر روی چاه بزرگ جنگلی واقع در این قله نصب شده است.

در قلۀ دیو حمام علاوه بر مواردی که بیان شد، پل معلق بسیار زیبایی قرار دارد که پهنای این پل فقط به اندازه پاهای یک فرد می‌باشد و این پل از چوب ساخته شده است. اگر ترس از ارتفاع ندارید حتماً آن را امتحان کنید. در این پل تجهیزات ایمنی کاملاً رعایت شده و حتی اگر پل هم پاره شود و به داخل دره سقوط کند، شما در سر جای خود می‌مانید و هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد زیرا سنگینی وزن شما توسط بست‌هایی از بالا محافظت می‌شوید.

در این قله چشم شما به یک خرس تاکسیدرمی شده می‌افتد. خرسی که برای همین منطقۀ کلاردشت بوده و چون سال‌های بسیاری از زمان تاکسیدرمی شدن آن می‌گذرد در اثر سرما و گرما، از لحاظ طولی و ارتفاع کمی کوچک و جمع شده است.

 

سورتمه‌ نمک آبرود:

سورتمه‌ نمک آبرود

سورتمه‌ نمک آبرود

 

سورتمه نمک‌ آبرود اولین سورتمه احداث شده در ایران است که در طول مسیر خود در دل جنگل‌های نمک‌ آبرود از لابلای درختان زیبا و مناظر چشم نواز عبور می‌کند. این سورتمه با طول مسیر ۱۲۵۰ متر همچنان رکورد‌دار طولانی‌ترین مسیر سورتمه سواری در کشور است.

سورتمه‌ نمک آبرود

سورتمه‌ نمک آبرود

 

سوار شدن کودکان کمتر از پنج سال ممنوع است – سوار شدن کودکان پنج تا ده سال به همراه والدین (با بلیط دو نفره) امکان پذیر است – سوار شدن بزرگسالان با تهیۀ بلیط یکنفره امکان پذیر است – توقف یا پیاده‌شدن در میان راه ممنوع و خطر آفرین است – استفاده از این دستگاه به افرادی که دارای نارسایی قلبی هستند توصیه نمی‌شود.

 

کارتینگ نمک آبرود:

کارتینگ نمک آبرود

کارتینگ نمک آبرود

 

کارتینگ نمک آبرود در هنگام بارندگی کارتینگ تعطیل می‌باشد. طول مسیر بزرگسالان ۶۰۰ متر و حداکثر سرعت در این پیست ۸۰ کیلومتر در ساعت است. طول مسیر نوجوانان ۲۰۰ متر و حداکثر سرعت در این پیست ۴۰ کیلومتر در ساعت است.
پیست کارتینگ نوجوانان فقط افراد بالای ۸ سالی که قد آنها به ۱۳۰ سانتی متر رسیده باشد. پیست کارتینگ بزرگسالان فقط افراد بالای ۱۵ سال که قد آنها به ۱۴۰ سانتی‌متر رسیده باشد.

افرادی که نمی‌توانند از کارتینگ نمک آبرود استفاده کنند شامل: کسانی که از سلامت کامل برخوردار نیستند – افرادی که به تازگی عمل جراحی داشته‌اند – کسانی که دیسک کمر و گردن دارند – خانم‌های باردار – لباس‌هایی که حالت بادگیر دارد (برای خانم‌ها کفش و مانتو مناسب موجود است) – کسانی که نارسایی قلبی دارند.

 

باشگاه تیراندازی نمک آبرود:

در این باشگاه یک سری مسابقات تیراندازی برای انتخاب افراد در تیم ملی برگزار می‌شود. این باشگاه در طول سال پذیرای دوستداران ورزش تیراندازی بوده و برای تجربۀ تیراندازی و همچنین محک زدن مهارت خود در زدن تیر به هدف می‌توانید از این باشگاه بازدید فرمایید. برای تیراندازی مربی حرفه‌ای در کنار شما خواهد بود و نحوۀ ایستادن در جایگاه، قرار دادن تیر در اسلحه، گارد گرفتن، نشانه گرفتن و زدن تیر را به شما آموزش می‌دهد.

در ادامه سفر خود حتما به تفرجگاه ساحلی بروید. در این تفرجگاه جت اسکی و امکانات دیگر وجود دارد.

جت اسکی در نمک آبرود

جت اسکی در نمک آبرود

 

فاصلۀ نمک آبرود تا دریا در حدود ۳ کیلومتر است.

 

Get Directions

  show options

 

امتیاز دهی:
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.67 (3 رای)
افزودن به علاقه‌مندی‌ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *