شهر صومعه سرا در استان گیلان

شهر صومعه سرا در استان گیلان

شهر صومعه سرا در استان گیلان به دلیل نزدیکی به مرکز استان، همواره یکی از مقاصد گردشگری در گیلان محسوب می‌شود. این شهر در غرب گیلان و در ۲۵ کیلومتری غرب شهر رشت واقع شده و به خاستگاه ابریشم معروف است. نامی که در گذشته‌های نه چندان دور، تجار فراوانی را به سوی خویش می‌خواند.

صومعه سرا با مناطق چشم نواز همچون روستاهای شیخ محله، صوفیان ده و سیاه درویشان (در منطقه تولم) که راهی ناب و بکر به سوی تالاب سلکه می‌گشایند، همچون نگین درخشانی در استان گیلان درخشندگی دارد.

منطقه زیبا و کوهستانی تنیان (در منطقه گوراب زرمیخ)، بقعه‌های متبرکه، مناره آجری گسکر (در روستای مناره بازار) و شهر تاریخی هفت دغلان (روستای بهمبر) شاهدی برای حضور این شهر و این منطقه در هزاره‌های تاریخ می‌باشد.

شهر تاریخی هفت دغلان در صومعه سرا
شهر تاریخی هفت دغلان در صومعه سرا

در شهر صومعه سرا بنایی با نام موزه صومعه سرا شناسی وجود دارد که مطمئناً مکانی دیدنی برای گردشگران می‌باشد. در این موزه آثار باستانی و تاریخی موجود در این شهر برای بازدید عموم به معرض نمایش گذاشته شده است تا با تاریخ این شهر بیشتر آشنا شوند. همچنین جشنواره‌های بومی، محلی و سنتی که همه ساله در حال برگزاری می‌باشند، از این پس در این مکان انجام می‌شوند.

موزه مردم شناسی در صومعه سرا
موزه مردم شناسی در صومعه سرا

در صورتی که شما برای یک نیمروز به این شهر سفر کنید، نیازی به تهیه جا و مکان ندارید زیرا در پارک موجود در بلوار شهید صالحی این شهر، سرویس‌های بهداشتی و آلاچیق‌هایی برای اسکان و رفاه حال مسافران تعبیه شده است.

پارک ابریشم یکی از معروف‌ترین پارک‌های استان گیلان واقع در این شهر است که زیبایی‌های بی‌نظیری در خود جای داده است.

پارک ابریشم در شهر صومعه سرا
پارک ابریشم در شهر صومعه سرا

می‌توانید حلوای محلی این شهر را به نام حلوای ضیابری را با خود به سوغات ببرید.

Get Directions

show options hide options
امتیاز بدهید:
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)

پاسخی را بگذارید