اطلاعیه‌ها

تصاویر

یکی از مکان‌های پیشنهادی ما برای رفتن به سفر و همچنین رفتن به جایی که آب و هوا و منظره‌ای دیدنی را دارد، دریاچه ولشت خواهد بود.
دریاچه ولشت دریاچه‌ای است که در خود آب شیرین را محفوظ می‌دارد و این دریاچه به دلیل محبوس شدن در بین کوه‌ها زیبایی خاصی دارد. رنگ آبی که در آن مشاهده می‌کنید معمولاً از دور به رنگ سبز و از نزدیک به رنگ آبی مشاهده می‌شود که این خود انعکاس رنگ سرسبزی اطراف دریاچه ولشت می‌باشد که بر روی آب زلال آن قرار گرفته است.

دریاچه ولشت در مازندران

دریاچه ولشت در مازندران

 

مسیر رسیدن به دریاچه ولشت در مازندران نیز خود از جاذبه‌های خاصی برخوردار است. در ابتدا مسیری با کوه‌های زیبا را پشت سر خواهید گذاشت، پس از آن به جاده‌ای می‌رسید که در خود درختانی سر به فلک کشیده را جای داده و در نهایت به راهی خاکی می‌رسید که نشان دهندۀ مسیر درست شما می‌باشد، این مسیر همان مسیر دریاچه ولشت خواهد بود.

مسیر دریاچه ولشت

دریاچه ولشت در مازندران

 

در کنار دریاچه که بین کلاردشت و مرزن آباد واقع شده است پوشش گیاهی زیادی مشاهده نمی‌شود، به همین دلیل اگر قصد دارید تا روزی را در کنار این دریاچه بگذرانید حتماً از وسایلی مثل چادر استفاده کنید تا بر اثر شدت زیاد نور آفتاب گرمازده نشوید. اگر دوست دارید تا در این روز سرگرمی داشته باشید یک دوچرخه و قلاب ماهیگیری را با خود به همراه داشته باشید. البته به عنوان یک امکان تفریحی می‌توانید از قایق‌هایی که مخصوص مسافران تعبیه شده نیز بهره ببرید و چرخی را در این دریاچه زیبا بزنید.

دریاچه ولشت در مازندران

دریاچه ولشت در مازندران

 

 

برخی از افراد دوست دارند تا هفته‌ای را در کنار این دریاچه از آب و هوا و طبیعت آن لذت ببرند اما امکانات اقامتی در اطراف دریاچه وجود ندارد زیرا فضایی برای آن وجود ندارد به همین دلیل نزدیک‌ترین مکان برای بهره بردن از این امکانات استفاده از مکان‌های اقامتی است که در کلاردشت ساخته شده تا چند روزی را در این منطقه زیبا سپری کنید. البته در فصل بهار و تابستان به دلیل توریست پذیر بودن این منطقه چنین مکان‌هایی مملوء از جمعیت خواهد بود بنابراین قبل از سفر در فکر جست و جوی مکانی برای اقامت شبانه خود باشید تا پس ار رسیدن به مقصد دچار سردرگمی نشوید. برای رسیدن به دریاچه ولشت به آهستگی رانندگی کنید زیرا مسیری که در آن وارد می‌شوید مسیر جاده‌ای با پیچ‌های خطرناک می‌باشد.


Get Directions

  show options

امتیاز دهی:
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
افزودن به علاقه‌مندی‌ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *