خورشت کدو حلوایی

خورشت کدو حلوایی

کدو حلوایی یکی از خوردنی‌های روزهای بارانی پاییز است اما در کرمانشاه خورشت کدو حلوایی وجود دارد. در این مطلب طرز تهیه خورشت کدو حلوایی را به شما آموزش می‌دهیم.

خورشت کدو حلوایی
خورشت کدو حلوایی

مواد اولیه برای خورشت کدو حلوایی:

گوشت خورشتی باشد یعنی در قطعات متوسط یا کوچک قطعه قطعه شوند. مقدار آن در حدود ۳۰۰ گرم است.

کدو حلوایی حدود یک کیلوگرم

پیاز متوسط دو عدد

آلو بخارای شیرین صد گرم

نمک، فلفل، زردچوبه، روغن، دارچین و زعفران به مقدار لازم

طرز تهیه خورشت کدو حلوایی:

پیش از شروع پخت خورشت آلوها را حدود نیم ساعت در آب بریزید تا خیس شوند.

کدو حلوایی را برش بزنید. این برش‌ها باید در حد متوسط باشند و بهتر است از قطعات مربعی خودداری نمایید و آنها را کوچک‌تر برش بزنید.

در مرحله بعدی می‌توانید پیازها را سرخ کردن کنید. این پیازها را بر روی شعله ملایم قرار دهید تا طلایی رنگ شوند و سپس کدوهایی که برش زده‌اید را به این پیازها اضافه نمایید. اجازه دهید تا کدو به خوبی پخته شود و بوی خامی آن از بین برود.

در مرحله بعدی شما نیاز دارید تا گوشت را تفت دهید. بهتر است گوشت خیلی چرب نباشد تا خورشت چربی نداشته باشد. گوشت‌ها را با پیاز تفت دهید تا کمی پخته شود. اجازه دهید تا این ترکیب بر روی شعله ملایم قرار گیرد که از سوخته شدن گوشت نیز جلوگیری شود. بهتر است که این کار را در یک قابلمه انجام دهید تا در مرحله بعدی برای پخته شدن گوشت و آب‌دار شدن خورشت یک تا دو لیوان آب در درون آن بریزید. این کار موجب می‌شود تا ذره ذره با آب کم و بخار، این خورشت جا افتد و غلظت مناسبی داشته باشد. اضافه کردن زعفران در این مرحله ضروری است.

حالا باید آلوهای خیس شده را در خورشت قرار دهید و علاوه بر آن کمی رب هم اضافه نمایید.

اجازه دهید تا خورشت غلیظ شود. این زمان به صورت تقریبی دو ساعت خواهد بود. در نیم ساعت پایانی می‌توانید کدوها را در آب خورشت قرار دهید زیرا هرچه زودتر این کار را کنید سبب له شدن تکه‌های کدو می‌شود.

در حین پخت خورشت می‌توانید نمک و فلفل و زردچوبه را نیز اضافه نمایید تا خورشت کدو حلوایی طعم بهتری پیدا کند.

امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
3.6 (10 رای ها)

ارسال یک پاسخ