خورشت غوره مسما

خورشت غوره مسما

خورشت غوره مسما به دلیل طعم ترشی که دارد معمولاً با هر ذائقه‌ای تناسب ندارد، بنابراین افرادی که از این نوع غذاها دوست دارند می‌توانند از این دستور پخت قدیمی نیز برای تهیه این خورشت استفاده کنند.

خورشت غوره مسما
خورشت غوره مسما

مواد اولیه لازم برای تهیه خورشت غوره مسما:

غوره تازه دو پیمانه

مرغ یک عدد کامل

سیر سه حبه

پیاز یک عدد

روغن ۵ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه خورشت غوره مسما:

برای تهیه خورشت غوره مسما نیاز است تا در ابتدا مرغ در قطعات مختلف تکه‌تکه شود و برای چند دقیقه به خوبی آب‌پز شود. البته میزان آب‌پز شدن به اندازه‌ای باشد که تنها از خام بودن آن جلوگیری شود، سپس می‌توانید قطعات مرغ را درون روغن تفت دهید. مواظب باشید تا مرغ‌های داخل خورشت به صورت کامل سرخ نشوند و تنها حالت طلایی رنگی را بر روی خود داشته باشند.

پس از آن نوبت به پیازهای شما می‌رسد که می‌توانید به صورت خرد شده در آورده و آنها را سرخ نمایید. بهتر است که پیاز به صورت تازه و به همراه مرغ سرخ شود تا بتواند طعم مناسبی را به مرغ بدهد. تفت دادن شما برای چند دقیقه دیگر ادامه خواهد داشت زیرا نوبت به غوره‌ها و سیر خواهد رسید.

پس از آن به دلیل خاصیت خورشتی بودن آن نیاز است تا خورشت آبداری را در سر سفره قرار دهید. در نتیجه باید مواد تفت داده شده را در قابلمه‌ای جداگانه ریخته و به اندازه یک پیمانه آب را به این ترکیب اضافه نمایید.

حالا می‌توانید از ادویه جاتی همچون نمک و فلفل و زردچوبه برای دادن طعمی بهتر به غذای خود استفاده نمایید.

شعله اجاق گاز را بر روی کم قرار دهید. این خورشت با شعله کم نیاز دارد تا در حدود سی یا چهل دقیقه جوش بخورد. زمانی که خورشت شما به روغن افتادن نزدیک شود نشان دهنده جا افتادن خورشت خواهد بود.

امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (5 رای ها)

ارسال یک پاسخ