تالاب آبکنار در گیلان

تالاب آبکنار در گیلان

روستا و تالاب آبکنار از توابع شهرستان انزلی در استان گیلان می‌باشد که همه ساله گردشگران بسیاری به آنجا سفر می‌کنند تا از طبیعت بکر و زیبای این روستا بازدید کنند. مسیر راه منتهی به آبکنار، مسیری بسیار زیبایی می‌باشد که شما را مجذوب خود خواهد کرد.

روستای آبکنار در شمال غربی شهرستان بندر انزلی با مسافت ۳۸ کیلومتر قرار گرفته است. این روستا با چنین مسافتی یکی از بزرگترین روستاهای گیلان نیز محسوب می‌شود.

وقتی از تونل سرسبزی عبور می‌کنید و وارد آبکنار می‌شوید، تالاب زیبای آن چشم شما را بیشتر از هر چیز دیگر به خود جلب می‌کند.

قایق‌هایی در این مکان قرار دارند تا گردشگران به راحتی در تالاب آبکنار گشت‌و‌گذار کنند. شاید این نکته ذهن شما را مشغول کند که چرا ما سوار قایق موتوری شدیم اما با پارو در حال حرکت هستیم؟ جواب این سوال شما این است که در ابتدای تالاب آبکنار عمق آب کم است در نتیجه روشن شدن موتور فایده‌ای ندارد، اندکی که از حاشیه‌ تالاب دور شوید عمق مناسبی برای روشن کردن موتور وجود دارد.

قایق های تالاب آبکنار
قایق های تالاب آبکنار

مناظر اطراف تالاب به اندازه‌ای چشم‌نواز است که شما از دیدن آنها خسته نخواهید شد. در مسیری که با قایق موتوری سفر می‌کنید شاید چشم شما به چندین قایق توقف کرده در آب افتاده باشد. افرادی که در این قایق‌ها هستند به دلیل سکوت کاملی که در وسط تالاب برپا است به آنجا آمده و مشغول به ماهی‌گیری می‌باشند.

در این تالاب به منطقه‌ای خواهید رسید که سرتاسر سرسبز است. علت این سرسبزی در آب، وجود نیلوفر دریایی یا به زبان محلی “باقالی دریایی” است. گل‌های نیلوفر دریایی در فصل بهار و ماه اردیبهشت است و به ۱۵ روز زمان نیاز دارد تا گل‌ها به طور کامل باز شوند.

پرنده ها در تالاب آبکنار
پرنده ها در تالاب آبکنار

این تالاب در زمستان و تابستان پذیرای پرندگان مهاجر بسیاری نیز می‌باشد که برای لحظاتی این تالاب زیبا را برای رفع خستگی و گرسنگی خود انتخاب می‌کنند.

Get Directions

  show options
امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (1 رای)

ارسال یک پاسخ