منوی دسته بندی

تالاب آبکنار در گیلان

درباره آبکنار

روستا و تالاب آبکنار از توابع شهرستان انزلی در استان گیلان می‌باشد که همه ساله گردشگران بسیاری به آنجا سفر می‌کنند تا از طبیعت زیبای این روستا بازدید کنند. مسیر راه منتهی به آبکنار، مسیری بسیار زیبایی است که شما را مجذوب خود خواهد کرد.

این روستا با چنین مسافتی یکی از بزرگترین روستاهای گیلان نیز محسوب می‌شود.

وقتی از تونل سرسبزی عبور می‌کنید و وارد آبکنار می‌شوید، تالاب زیبای آن چشم شما را بیشتر از هر چیز دیگر به خود جلب می‌کند.

قایق‌هایی در این مکان قرار دارند تا گردشگران به راحتی در این تالاب گشت‌و‌گذار کنند. شاید این نکته ذهن شما را مشغول کند که چرا ما سوار قایق موتوری شدیم اما با پارو در حال حرکت هستیم؟ جواب این سوال شما این است که در ابتدای تالاب آبکنار عمق آب کم است در نتیجه روشن شدن موتور فایده‌ای ندارد، اندکی که از حاشیه‌ تالاب دور شوید عمق مناسبی برای روشن کردن موتور وجود دارد.

قایق های تالاب
قایق های تالاب

مناظر اطراف تالاب به اندازه‌ای چشم‌نواز است که شما از دیدن آنها خسته نخواهید شد. در مسیری که با قایق موتوری سفر می‌کنید شاید چشم شما به چندین قایق توقف کرده در آب افتاده باشد. افرادی که در این قایق‌ها هستند به دلیل سکوت کاملی که در وسط تالاب برپا است به آنجا آمده و مشغول به ماهی‌گیری می‌باشند.

در تالاب آبکنار به منطقه‌ای خواهید رسید که سرتاسر سرسبز است. علت این سرسبزی در آب، وجود نیلوفر دریایی یا به زبان محلی “باقالی دریایی” است. گل‌های نیلوفر دریایی در فصل بهار و ماه اردیبهشت است و به ۱۵ روز زمان نیاز دارد تا گل‌ها به طور کامل باز شوند.

پرنده ها در تالاب آبکنار
پرنده ها در تالاب آبکنار

این تالاب در زمستان و تابستان پذیرای پرندگان مهاجر بسیاری نیز است که برای لحظاتی این تالاب زیبا را برای رفع خستگی و گرسنگی خود انتخاب می‌کنند.

آدرس آبکنار کجاست؟

این مکان در شمال غربی شهرستان بندر انزلی است که با بندر انزلی حدود 38 کیلومتر فاصله دارد.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 4 عدد و میانگین امتیازها 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *