منوی دسته بندی

کوکوی اشپل

اشپل خاویاری است که معمولاً در داخل ماهی‌های ماده وجود دارد و یکی از لذیذترین مزه‌ها در کنار غذاهای گیلان به خصوص کباب است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با طرز تهیه کوکوی اشپل آشنا کنیم.

کوکوی اشپل
کوکوی اشپل

مواد لازم برای کوکوی اشپل

اشپل یا خاویار یک عدد کامل که بر اساس نیاز خود می‌توانید این مقدار را کم یا زیاد کنید.

سبزی کوکویی ۱۰۰ گرم

سیر سه حبه

تخم مرغ چهار عدد

پیاز یک عدد به صورت متوسط

نمک، فلفل و روغن به میزان لازم

طرز تهیه کوکوی اشپل

شستن اشپل

در ابتدا نیاز است تا اشپل را به خوبی بشویید. در زمان شستن حتماً دقت خواهید کرد که بافت جدا از هم اشپل توسط یک لایه سفید رنگ به هم وصل شده است، بنابراین نیاز است تا برای باز کردن این بافت‌ها قسمت سفید رنگ را جدا کنید. پس از آن اشپل را توسط چاقو از یکدیگر جدا کنید و به اصطلاح آن را در قطعات مختلف تقسیم کنید.

آماده کردن سبزیجات

پس از آن سبزی کوکو را پاک کنید و بشویید. پس از ضدعفونی کردن به خوبی به صورت کاملاً ریز خرد نمایید. سپس سیر را به قطعات کوچک تقسیم کنید و پس از آن پیاز را پوست گرفته و خرد نمایید.

افزودن تخم مرغ

تمامی این مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و پس از آن تخم مرغ را در داخل آن بشکنید. تخم مرغ را هم بزنید تا تمام اشپل‌ها در تمامی قسمت‌های کوکو مشاهده شوند.

پختن کوکو

ماهی‌تابه خود را بر روی شعله ملایم قرار دهید. روغن را بریزید و اجازه دهید تا چند دقیقه‌ای بگذرد. زمانی که ماهی‌تابه به خوبی داغ شد، مایع کوکوی اشپل را به صورت دایره‌ای در ماهی‌تابه بریزید. اجازه دهید تا با شعله ملایم هر دو طرف کوکوی اشپل پخته شود.

می‌توانید برش هایی را بر روی کوکوی اشپل خود بزنید و در نهایت تزیینات لازم را جهت سرو آن انجام دهید.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 2 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *