پل معلق مشگین شهر در اردبیل

پل معلق مشگین شهر در اردبیل

اگر دوست دارید تا برای یک بار هم که شده، ایستادن بر روی ارتفاع هشتاد متری را تجربه کنید، بهترین گزینه مد نظر ما پل معلق مشگین شهر در اردبیل می‌باشد. پلی که می‌توانید با استفاده از آن فاصله بین یک دره را طی کنید و به زیبایی‌های این منطقه را بهتر مشاهده کنید.

این پل معلق پلی است که قسمتی از آن با استفاده از شیشه ساخته شده که این قسمت نیز یکی از هیجان انگیزترین بخش آن می‌باشد. شما از این قسمت شیشه‌ای می‌توانید آنچه که در زیر پای شما قرار دارد را به راحتی ببینید و از دیدن آن نیز لذت ببرید.

طول این پل در حدود ۳۶۵ متر می‌باشد و عرض آن نیز به دو متر می‌رسد. از سال ۱۳۹۴ بخصوص در فصل‌های گرم سال گردشگران زیادی بر روی این پل معلق قرار می‌گیرند و به ثبت تصویر می‌پردازند.

پل معلق مشگین شهر
پل معلق مشگین شهر

این پل بر روی یکی از معروف‌ترین پارک‌های جنگلی این منطقه قرار گرفته و همچنین در زیر آن رودی جاری است که می‌توانید منظره زیبایی را مشاهده کنید. در صورتی که زمان کافی برای لذت بردن از طبیعت را دارید می‌توانید از پارک جنگلی زیر این پل معلق بازدید کنید زیرا در این پارک جنگلی امکان استفاده از وسایل نقلیه قدیمی وجود دارد که حالت نوستالژیکی را با خود به وجود می‌آورد.

وسیله نقلیه قدیمی در پل معلق مشگین شهر
وسیله نقلیه قدیمی در پل معلق

پل معلق مشگین شهر نه تنها در روز بلکه در شب هم قابل استفاده می‌باشد البته استفاده در شب به افرادی توصیه می‌شود که توانایی دیدن این ارتفاع هشتاد متری را ندارند. تنها زیبایی این پل در شب روشن شدن چراغ‌های تعبیه شده بر روی آن خواهد بود که محدوده و امتداد پل را به شما نشان می‌دهد.

پل معلق مشگین شهر
پل معلق

این پل از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار دارد و امکان افتادن از آن تقریباً صفر خواهد بود زیرا حفاظ‌های بلندی در دو طرف آن وجود دارند که می‌توانند از افتادن جلوگیری نمایند.

از جاذبه‌های دیگری که در کنار این پل معلق می‌توانید از آن استفاده کنید، استفاده از زیپ لاین خواهد بود. هیجانی که در زیپ لاین در انتظار شما خواهد بود در مقایسه با هیجان استفاده از پل معلق قابل مقایسه نیست.

زیپ لاین پل معلق مشگین شهر
زیپ لاین پل معلق مشگین شهر

در این منطقه علاوه بر امکانات تفریحی، امکانات دیگری برای رفاه حال افراد نیز در نظر گرفته شده که شامل مغازه‌های مختلف، صنایع دستی، غذاهای محلی، نمایشگاه‌های فصلی، مکان‌های اقامتی و … می‌باشد.

کلیپی از پل معلق مشگین شهر:

پل معلق مشگین شهر

Get Directions

  show options
امتیاز بدهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (3 رای ها)

ارسال یک پاسخ