میرزا قاسمی

میرزا قاسمی

میرزا قاسمی یکی از غذاهای اصیل در گیلان می‌باشد که همواره در هر رستورانی، غذایی روتین و آماده برای ارائه به مشتری‌ها می‌باشد.

میرزا قاسمی
میرزا قاسمی

مواد اولیه لازم:

مواد اولیه لازم به اندازه ۴ نفر در نظر گرفته شده است که بر اساس افزایش تعداد نفرات می‌توانید به نسبت بیشتری از مواد مورد نظر استفاده نمایید.

تخم مرغ دو یا سه عدد
سیر یک بوته کامل
بادمجان کبابی شش عدد
گوجه فرنگی له شده سه عدد
فلفل، نمک، زردچوبه و روغن به مقدار لازم

طرز تهیه میرزا قاسمی:

در ابتدا باید به سراغ بادمجان بروید. بادمجان و گوجه‌فرنگی از اصلی‌ترین مواد اولیه برای ایجاد طعم در این غذا هستند. در صورتی که منقل دارید، بر روی آن و اگر ندارید بر روی شعله گاز به کبابی کردن بادمجان‌ها بپردازید. سپس پوست آنها را جدا کنید و در ظرفی به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید.

حالا می‌توانید بادمجان‌ها را در ماهی‌تابه قرار داده و با کمی روغن، نمک و زردچوبه تفت دهید.

پس از آن سیرهای رنده شده را به داخل بادمجان بریزید و باز هم به هم زدن بپردازید. ترکیب مورد نظر باید آنقدر تفت داده شود تا تغییر رنگ داده و به رنگ طلایی تبدیل شود. این رنگ نشان دهنده آماده بودن بادمجان‌های تفت داده شده با سیر برای مرحله بعدی از پخت خواهد بود.

در ظرفی دیگر سیرهای رنده شده باقی مانده را به همراه تخم ‌مرغ‌ها قرار دهید. تخم‌ مرغ‌ها را با سیر به خوبی مخلوط نمایید تا کمی سفت شوند.

حالا می‌توانید از گوجه‌فرنگی در این مخلوط استفاده کنید. برخی از افراد دوست دارند تا گوجه‌ها به حالت رنده شده (له شده) در غذا وجود داشته باشند و برخی دیگر مزه کردن آنها در زیر زبان را بیشتر دوست دارند. پس بر اساس سلیقه خود از هر یک از روش‌ها می‌توانید استفاده کنید.

حالا محتویات ماهی‌تابه که مخلوط سیر و بادمجان است را به این ماهی‌تابه انتقال دهید و به خوبی هم بزنید.

برای آنکه میرزا قاسمی کمی غلیظ‌تر شود، نیاز است تا به مدت ۱۵ دقیقه بر روی شعله کم یا متوسط قرار داشته باشد. معمولاً ترکیب رنگی با گوجه‌فرنگی کمی رنگ کمرنگی نسبت به رب گوجه دارد. اگر دوست دارید که غذایی خوش رنگ‌تر داشته باشید، از یک قاشق کوچک رب در ترکیب خود استفاده نمایید و بگذارید تا در ترکیب به خوبی مخلوط شود.

میرزا قاسمی
میرزا قاسمی

این غذا هم توسط برنج کته گیلانی و هم توسط نان مصرف می‌شود.

امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (1 رای)

ارسال یک پاسخ