سیب پلو

سیب پلو

سیب پلو یکی از غذاهای خوشمزه استان کرمانشاه می‌باشد که در این مطلب قصد داریم تا شما را با طرز تهیه آن آشنا کنیم.

سیب پلو کرمانشاهی
سیب پلو کرمانشاهی

مواد مورد نیاز برای تهیه سیب پلو:

برنج در حدود سه پیمانه – در زمان پخت در میانه برنج سه حبه سیر قرار دهید تا طعمی مطبوع را ایجاد کند.

شوید دو یا سه قاشق غذاخوری

پیاز بزرگ یک عدد

سیب‌زمینی بزرگ یک عدد

مرغ را به صورت فیله شده آماده کنید و آن را به چهار قسمت مساوی در ابعاد بزرگ درآورید. برای پخته شدن مرغ و گرفته شدن بوی آن بهتر است تا یک پیاز را در آب آن بریزید.

یک قاشق غذاخوری رب‌گوجه به همراه نمک و فلفل و زردچوبه

مراحل آماده‌سازی سیب پلو کرمانشاهی:

در ابتدا نیاز است تا فیله‌های مرغ را در یک زمان و با یک لیوان آب با شعله ملایم بر روی گاز قرار دهید تا آرام آرام شروع به پخته شدن کند. قرار دادن یک پیاز و همچنین ریختن رب و فلفل و زردچوبه برای رنگ و طعم گرفتن مرغ نیز ضروری خواهد بود.

در مرحله بعدی باید خود را برای پخته شدن برنج آماده کنید.

در زمانی که قرار است تا برنج را به همراه آب برای بارگذاشتن قرار دهید ، سیب‌زمینی را در قطعه‌های کوچکی برش بزنید. این قطعه‌ها را به صورت خام در بین برنج قرار دهید تا به خوبی پخته شوند. به میزان کمی روغن را در برنج بریزید. همچنین می‌توانید شوید را هم در درون برنج ریخته و اجازه دهید تا سبب تغییر شکل و طعم برنج شود.

زمانی که شما جوشیدن آب درون برنج را متوجه می‌شوید، به دلیل آنکه این برنج باید به صورت کته پخته شود نیاز است تا در همان فاصله شعله را کم کنید و اجازه دهید تا دمی شود. رفته رفته متوجه پخته شدن برنج خواهید شد.

برای خوش طعم شدن سیب پلو کرمانشاهی می‌توانید سیب‌زمینی‌هایی را در زیر برنج خود قرار دهید تا ته دیگ خوشمزه‌ای را به وجود آورد.

امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (2 رای ها)

ارسال یک پاسخ