درکه تهران

درکه تهران

درکه تهران نامی است که تقریباً بیشتر ایرانی‌ها آن را شنیده‌اند. درکه در شمالی‌ترین منطقه از تهران واقع شده و به نسبت داخل تهران هوایی بسیار خنک در فصل تابستان و هوایی بسیار سرد در فصل زمستان دارد، به همین دلیل دیدن از این مکان در فصل بهار و تابستان توصیه می‌شود. درکه تاحدودی شبیه به دربند تهران می‌باشد.

درکه تهران
درکه تهران

درکه مکانی است که اغلب تهرانی‌ها برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار خانواده و دوستان و همچنین یک کوهنوردی پر انرژی به آنجا می‌روند. این منطقه مسیری کاملاً کوهستانی دارد و از این رو برای افرادی که دوستدار این ورزش هستند بسیار توصیه می‌شود. پس بهتر است تا قبل از سفر وسایل لازم را به همراه داشته باشید.

کوهنوردی در درکه
کوهنوردی در درکه

علاوه بر آنکه نام درکه تهران به عنوان مکانی برای کوهپیمایی نیز مشهور شده، این مکان برای دوستداران طبیعت نیز فوق‌العاده خاطره‌انگیز خواهد بود. تنها چند کیلومتری که از تهران دور شوید به مکانی خواهید رسید که سکوت و شنیدن صدای آب رودی که در آن جاری است شما را به شور و هیجان دعوت می‌کند.

درکه تهران
درکه تهران

بافت این منطقه از تهران همانند قدیم باقی مانده حتی حیوانات و خانه‌هایی که در این منطقه وجود دارند نیز در بسیاری از موارد دست نخورده باقی مانده است.

بافت قدیم درکه
بافت قدیم درکه

از لذت‌های دیگر موجود در درکه وجود رستوران‌های مختلف بر سر راه شما می‌باشد. رستوران‌هایی که غذاهای فرنگی و محلی را می‌پزند و در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. همچنین ایستگاه‌ها، مغازه‌ها یا گاری‌هایی را در طول این کوهپیمایی مشاهده خواهید کرد که خستگی یک سفر را از بدن شما بیرون می‌کنند.

انواع تنقلات برای طی کردن این مسیر نسبتاً طولانی همانند آلوچه جنگلی و … در اختیار شما قرار دارد حتی در برخی از مکان‌ها به روش سنتی نوشیدنی‌هایی خنک را در اختیارتان قرار می‌دهند.

درکه تهران
درکه تهران

در آنجایی که رودی از کنار این منطقه رد می‌شود، قهوه خانه‌ها و مکان‌های سنتی همواره آماده پذیرایی از شما هستند تا بتوانند لذت این مکان را دو چندان کنند. شما می‌توانید در کنار یکی از تخت‌هایی که در نزدیکی این رودها قرار داده شده بنشینید و به نوشیدن یک عصرانه بپردازید. هیچ حسی بهتر از نوشیدن یک چای تازه دم در کنار این هم نوایی طبیعت نیست.

مسیر پر پیچ‌و‌خم و پر رفت‌و‌آمد درکه در هر لحظه مناظر جدیدی را برای نشان دادن به شما دارد. به عنوان مثال شما در یک لحظه کوه را می‌بینید و کمی بعدتر مسیری سرسبز دو طرفه‌ای را مشاهده می‌کنید.

اگر تاکنون به این منطقه نرفته‌اید بهتر است تا از طریق بزرگراه چمران به خیابان یمن بروید. پس از طی کردن دو خیابان رشید‌الدین فضل‌الله و داوودیان به منطقه خوش آب‌و‌هوای درکه خواهید رسید.

Get Directions

  show options
امتیاز بدهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (2 رای ها)

ارسال یک پاسخ