تفریحی خاطره انگیز در دربند تهران

تفریحی خاطره انگیز در دربند تهران

دربند تهران هم مانند درکه منطقه‌ای با آب‌و‌هوای خنک و مخصوص گردش‌های تابستانی محسوب می‌شود که می‌تواند لحظات خوشی را برای شما به وجود آورد. دربند نیز منطقه‌ای کوهستانی بوده و همواره حالت قدیمی آن در برخی از کوچه و پس کوچه‌ها حفظ شده است اما متأسفانه هر چه که پیش می‌رویم این بافت‌ها در حال تخریب هستند و به جای آنها مکان‌هایی جدید با بافت شهری جایگزین شده‌اند.

دربند تهران
دربند تهران

در زمان ورود به منطقه دربند اولین چیزی که می‌تواند چشم شما را به خود جلب کند مجسمه‌ای است که در وسط یک میدان به نام سربند قرار گرفته و نمادی از کوهپیمایی برای کوهنوردان می‌باشد یعنی به این موضوع اشاره دارد که این منطقه برای چنین ورزشی مناسب است. پس اگر توانایی کوهنوردی را دارید حتماً این لذت را برای خود به وجود آورید.

مجسمه میدان سربند در دربند
مجسمه میدان دربند در دربند

افرادی که قصد دارند تا تمامی دیدنی‌های موجود در دربند را تماشا کنند بهتر است تا زمان یک روزه‌ای را صرف این مکان کنند زیرا از طلوع صبح تا شب‌های دربند زیبایی‌هایی خاص به همراه دارد که تنها با بودن در این مکان می‌توانید به آن پی‌ببرید، پس به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید تا پس از یک کوهپیمایی برای صرف ناهار به یکی از رستوران‌های دربند بروید که تخت‌هایی آهنی را در میانه رود قرار داده‌اند تا شما به صورت کامل حس بودن در طبیعت را داشته باشید. این تخت‌ها با ارتفاعی ساخته شدند که تنها چکه‌هایی از آب بر روی شما می‌ریزد که گرمای تابستان را از بین خواهد برد.

دربند تهران
دربند تهران

پس از صرف ناهار باز هم در میان کوچه پس کوچه‌های سنگ فرش شده این مکان چرخی بزنید و از تنقلاتی که وجود دارند خریداری نمایید. معمولاً بر اساس هر نوع فصلی می‌توان به مصرف ذرت بلال، لبو، باقالی و… پرداخت.

لواشک و آلوچه در دربند تهران
لواشک و آلوچه در دربند تهران

لبته لواشک‌ها و آلوچه‌های جنگلی ترش و شیرینی که در این مکان وجود دارند یکی از لذت بخش‌ترین خوراکی‌ها می‌باشند. برخی سفر به دربند را تنها در شب خلاصه می‌کنند زیرا به محض غروب شدن آفتاب رنگین کمانی از چراغ‌ها این منطقه را در بر می‌گیرند که زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می‌نمایند.

برای صرف وعده شام می‌توانید از جگرهای تازه استفاده کنید. در هر وعده خود حتماً دوغ‌های خنک محلی بنوشید.

جگر فروشی در دربند تهران
جگر فروشی در دربند تهران

تصاویر:

Get Directions

  show options
امتیاز بدهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (4 رای ها)

ارسال یک پاسخ