خورشت چغرتمه

خورشت چغرتمه

یکی از اصلی‌ترین مواد برای تهیه خورشت چغرتمه گیلان مرغ می‌باشد، پس از آن حضور پیاز در این غذا عطر و بویی بسیار دلنشین را با خود به همراه خواهد داشت.

مواد اولیه برای تهیه خورشت چغرتمه:

پیاز یک عدد بزرگ

تخم مرغ ۳ عدد

مرغ یک مرغ کامل

رب گوجه‌فرنگی یک قاشق از نوع غذاخوری

آرد یک قاشق از نوع سوپ خوری

آبغوره، فلفل، نمک، دارچین، زردچوبه و روغن به میزان لازم

طرز تهیه خورشت چغرتمه:

در ابتدا برای تهیه خورشت چغرتمه نیاز است تا مرغ به صورت کامل پخته شود. پس باید مرغ را به همراه یک یا دو لیوان آب و با اضافه کردن نمک و فلفل و پیاز بزرگ و همچنین زردچوبه بگذارید تا به خوبی بپزد.

پیاز نباید به صورت آب‌پز باشد، باید از قبل این پیاز را خلال نموده و به خوبی سرخ نمایید و سپس در این ترکیب برای پخته شدن قرار دهید. حضور پیاز در داخل آب می‌تواند از بوی نامطبوع مرغ تا اندازه زیادی بکاهد.

در نهایت شما سسی خوشمزه حاوی آب مرغ به همراه پیاز خواهید داشت. این سس را به اندازه یک کاسه یا یک لیوان جدا کنید.

مرغ شما نباید با استخوان در داخل خورشت چغرتمه قرار داشته باشد، بنابراین بهتر است که پس از پخته شدن مرغ، استخوان‌ها را برداشته و در نهایت تکه‌های مرغ را توسط یک چاقو به حالت مربع شکل درآورید.

خورشت چغرتمه
خورشت چغرتمه

حالا نوبت به سرخ کردن خواهد رسید. ماهی‌تابه خود را با روغن و همچنین زردچوبه و نمک و فلفل به خوبی بر روی شعله ملایم داغ کنید و سپس رب گوجه‌فرنگی را در داخل آن بریزید. در همین حین اندکی دارچین را در ترکیب قرار دهید و کمی هم بزنید. حالا مرغ‌های مربعی خود را در این سس قرار داده تا کمی تفت داده شود و مزه سس به داخل مرغ نیز نفوذ پیدا کند. در نهایت آب مرغ را برای بیشتر شدن و خوشمزه شدن سس خود اضافه کنید.

مزه ترش این سس بسیار مهم است که می‌توانید با آبغوره سس را ترش مزه کنید. در آخرین مرحله تخم مرغ‌ها را با یکدیگر مخلوط نموده و بر روی ترکیب مرغ به همراه سس بریزید تا زمانی که پخته شود. برای تزیین غذا حتماً از پیاز سرخ کرده استفاده نمایید.

امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (9 رای ها)

ارسال یک پاسخ