خورشت مطنجن مرغابی

خورشت مطنجن مرغابی

یکی از غذاهای اصیل گیلان که در این قسمت به توضیح آن می‌پردازیم مطنجن مرغابی می‌باشد.

مطنجن مرغابی
مطنجن مرغابی

مواد اولیه لازم برای تهیه مطنجن مرغابی:

گردو ۲۰۰ گرم

مرغابی یک عدد

کشمش بدون هسته و قیسی بدون هسته ۲۵۰ گرم

رب انار سه یا چهار قاشق غذاخوری

شکر یکی یا دو قاشق غذاخوری

نمک، فلفل، روغن، دارچین به مقدار لازم

طرز تهیه مطنجن مرغابی:

مرغابی برای پخته شدن نیاز به زمان زیادی دارد، بنابراین آبی که برای پخته شدن آن استفاده می‌کنید باید در حدود چهار تا شش لیوان باشد. علاوه بر آن، مغز گردوی آسیاب شده را به این آب اضافه کنید تا با یکدیگر جوش بخورند. این جوش خوردن از نظر زمانی به شعله شما بستگی دارد اما ممکن است که در حدود دو یا سه ساعت طول بکشد. بهتر است حوصله به خرج دهید و شعله را بر روی ملایم قرار دهید تا به خوبی جوش بخورد.

در یک ظرف جدا، رب انار و شکر را در یک پیمانه آب به خوبی حل کنید. این ترکیب باید به صورت یک مایع درآید تا در زمان قرار دادن در ترکیب اصلی مجبور به هم زدن زیاد برای از بین رفتن قطعات رب انار نشوید.

زمانی که گوشت مرغابی و گردو حدود یک ساعت بر روی شعله در حال پختن می‌باشد می‌توانید رب انار به همراه شکر را به آن اضافه نمایید. سپس نمک و فلفل و دارچین را به غذا اضافه نمایید.

در ماهی‌تابه‌ای جداگانه باید قیسی و کشمش را که از قبل به خوبی شسته شده‌اند را قرار دهید و با روغن کمی تفت دهید تا نیم‌پز شوند. می‌توانید از دارچین بر روی آنها استفاده کنید.

در پایان یعنی زمانی که یک رب آخر جوش خوردن و روغن انداختن مطنجن مرغابی می‌باشد، می‌توانید از کشمش و قیسی در داخل آن استفاده نمایید.

خورشت مطنجن را با گوشت بره نیز درست می‌کنند.

امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (4 رای ها)

ارسال یک پاسخ