منوی دسته بندی

خورشت فسنجان

خورشت فسنجان یکی از خورشت‌هایی است که معمولاً در مهمانی‌ها از آن استفاده می‌شود. این خورشت با گوشت مرغ، مرغابی یا گوشت سایر پرندگان و همچنین گاهی اوقات با گوشت گوسفند تهیه می‌شود.

خورشت فسنجان
خورشت فسنجان

مواد اولیه برای خورشت فسنجان

یک عدد مرغ کامل

مغز گردو ۳۰۰ یا ۴۰۰ گرم

رب انار ترش یا ملس سه قاشق غذاخوری

فلفل و نمک به میزان لازم

طرز تهیه خورشت فسنجان

شاید در نگاه اول مواد اولیه بسیار کمی برای این غذا مورد نیاز باشد اما زمانی که برای پخت این غذا آماده می‌شوید متوجه خواهید شد که هر یک از این مواد برای خوشمزه شدن خورشت نیاز به زمان طولانی برای مخلوط شدن دارند، بنابراین خورشتی است که برای یک وعده ناهار، باید آن را از صبح بار بگذارید تا خورشت فسنجان و بخصوص مغز گردو به خوبی روغن دهد.

پختن گوشت

گوشت مرغ را به همراه گردویی که از قبل آسیاب شده، همچنین نمک و فلفل و کمی آب بر روی شعله ملایم بگذارید تا به خوبی بپزد. این زمان معمولاً یکی از طولانی‌ترین زمان‌هایی است که برای تهیه خورشت می‌باشد.

به گوشت مرغی که در داخل غذا از آن استفاده کرده‌اید دقت کنید. باید حالت نیم پخته داشته باشد زیرا اگر گوشت به صورت کامل پخته شود، در ادامه کار ممکن است مشکل ایجاد شود و به اصطلاح وا می‌رود. پس زمانی که نیمه پخته می‌شود باید از رب انار استفاده نمایید.

خورشت فسنجان
خورشت فسنجان

مشاهده روغن گردو

حالا باید منتظر بمانید تا گردوها روغنی را بر روی خورشت به وجود آورند. در این حین معمولاً آبی که برای پخت گوشت در داخل قابلمه ریخته‌اید تا حدودی بخار می‌شود و خورشت کمی سفت و غلیظ خواهد شد.

هم زدن غذا

دقت کنید که چند دقیقه یکبار خوشت را از ته هم بزنید که خوب بپزد و ته نگیرد.

افزودن شکر

خورشت فسنجان تقریباً ترش است اما هر فردی از این ترشی لذت نمی‌برد. بنابراین شما می‌توانید در پایان کار کمی شکر به خورشت اضافه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 2 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *