ترش کباب

ترش کباب

ترش کباب به کبابی از نوع گوشت با طعم ترش گفته می‌شود. ترش کباب مخصوص گیلان می‌باشد اما ممکن است در سایر استان‌های شمالی این غذا را مشاهده کنید.

ترش کباب
ترش کباب

مواد اولیه برای تهیه کباب ترش:

رب انار حدود دو قاشق

گردو آسیاب شده پنجاه گرم

گوشت بدون چربی گوساله یا گوسفند نیم کیلوگرم

سبزی چوچاق محلی به همراه جعفری دو قاشق

پیاز بزرگ یک عدد

نمک به مقدار لازم

طرز تهیه ترش کباب:

قطعات گوشت در کباب ترش باید در اندازه‌ای باشد که نه بسیار بزرگ و نه بسیار کوچک باشد. پس برش‌های متوسطی از گوشت را در نظر داشته باشید. این گوشت برای طعم‌دار شدن نیاز دارد تا چند ساعتی در داخل مواد مخصوص کباب ترش قرار گیرد. پس سعی کنید گوشت را در جایی نسبتا بزرگ و گود قرار دهید.

در ابتدا سبزیجات محلی یعنی جعفری را به همراه چوچاق در داخل آن بریزید. این سبزیجات را در قطعات کوچک خرد نمایید.

گردویی که از قبل آسیاب کردید را در این ظرف بریزید.

نمک را در پایان کار بر روی گوشت‌های خود نریزید. این کار باعث خواهد شد تا زمان پخته شدن طولانی‌تر شود و گوشت سفت‌تر شود. پس از پخته شدن کباب‌ها می‌توانید بر روی آن مقداری نمک بپاشید.

قطعات گوشت را به این ترکیب اضافه نموده و اجازه دهید تا به خوبی در مواد قرار گیرند. پیازها را خرد کنید و در دخل مواد مخلوط کنید. در نهایت رب انار را به آن اضاف کنید.

بهتر است برای خوش طعم شدن کباب کارهای مربوط به طعم‌دار شدن گوشت را یک روز قبل انجام دهید. برای اینکه گوشت‌ها طعم خوبی بگیرند حداقل یک روز زمان لازم می‌باشد. برخی از افراد دوست دارند تا گوشت کبابی آنها بسیار نرم و به اصطلاح همچون پلو باشد. برای این کار در فصل زمستان کمی کیوی و در فصل تابستان کمی انجیر را در حدود یک ساعت باقی مانده به طبخ کباب‌ها در داخل مخلوط مواد آن اضافه نمایید.

امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (2 رای ها)

ارسال یک پاسخ