منوی دسته بندی

طرز تهیه ترشی قارچ

شاید نام ترشی قارچ را نشنیده باشید اما این ترشی لذیذ وجود دارد و می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی آن را تهیه کنید. برای تهیه قارچ‌های تازه با توجه به روش جدیدی که برای پرورش آنها وجود دارد، نیاز به فصل خاصی نیست. شما در هر زمانی از سال می‌توانید به آسانی این ترشی را درست کنید.

مواد اولیه برای ترشی قارچ

ابتدا باید یک کیلوگرم قارچ تازه خریداری کنید. دقت کنید که قارچ‌ها باید تا حد امکان سفید و سالم باشند.

سپس ترخون، نعناع خشک، به همراه چهار عدد فلفل سبز و تند و همچنین سیرهای پوست کنده به تعداد 10 عدد استفاده کنید.

یک لیوان سرکه و همچنین یک قاشق غذاخوری نمک نیاز است.

مراحل آماده سازی ترشی قارچ

برای درست کردن ترشی قارچ از دستور زیر استفاده کنید:

شستن قارچ

برای آنکه بتوانید ترشی قارچ را درست کنید، در اولین مرحله نیاز است تا قارچ‌ها را بشویید. سعی کنید از قارچ‌های تازه و استاندارد برای ترشی بهره ببرید. این قارچ‌ها باید به صورت کامل در ترشی قرار گیرند. تا حد امکان از برش زدن آنها خودداری کنید. همچنین قارچ‌های نسبتاً کوچک را برای ترشی خود انتخاب نموده تا برای کوچک کردن آن اقدامی انجام ندهید.

خشک کردن قارچ

پس از شسته شدن کامل قارچ‌ها باید در آبکش قرار گیرند تا آب از آنها خارج شود. برای جلوگیری از قرار گرفتن آب در داخل آنها می‌توانید از دستمال‌های کوچک استفاده کنید.

افزودن سرکه و نمک

حالا یک ظرف نسبتاً بزرگ را بردارید و کمی آب در داخل آن بریزید. این آب باید به حالت جوش خود نزدیک شود. زمانی که به این مرحله می‌رسد شما می‌توانید از سرکه و همچنین نمک در داخل آن کمک بگیرید.

پس از این مرحله نیاز است تا به صورت کامل سرکه در داخل آب به جوش آید. حالا می‌توانید آب را از روی شعله بردارید. در جایی قرار دهید تا کمی خنک شود.

ریختن قارچ در شیشه

در ظرف شیشه‌ای مخصوص ترشی می‌توانید در ابتدا قارچ‌ها را بریزید. در لابلای قارچ‌ها نیاز است تا از فلفل سبز به همراه سیر استفاده کنید. حالا نوبت به سبزیجات معطر یعنی ترخون و نعناع می‌رسد. پس از این مرحله اضافه کردن سرکه الزامی است. بنابراین تا حد امکان از همان اول سرکه را با قارچ مخلوط نکنید.

زمان مصرف

حالا باید درب شیشه ترشی را محکم ببندید. این بستن برخی از مواقع از نظر ما محکم است اما باز هم راهی برای ورود هوا وجود دارد. بنابراین بهترین راه حل، قرار دادن کیسه فریزر بر روی درب آن است. ترشی شما زمانی آماده می‌شود که تا حدود 15 روز در جایی خشک و خنک نگهداری شود.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *