کویر مرنجاب

کویر مرنجاب

مقدمه

تنوع دادن به سفر می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد، بنابراین این نکته را در نظر داشته باشید که سفر می‌توانید به منطقه کویری همچون کویر مرنجاب هم لذت‌بخش باشد.

کویر مرنجاب یکی از کویرهای ایران است که در اصفهان قرار دارد. این کویر بسیار زیبا را می‌توانید در شهرستان آران و بیدگل پیدا کنید.

کویر مرنجاب در اصفهان
کویر مرنجاب در اصفهان

افرادی که دوست دارند تا سفرهای هیجان انگیزی داشته باشند، به آنها توصیه می‌شود که مرنجاب اصفهان را انتخاب کنند.

در بیشتر مناطق این کویر موبایل آنتن می‌دهد.

فصل مناسب سفر به مرنجاب

مناطق کویری در ایران دارای دمایی بالایی هستند که برخی از آنها به ۷۰ درجه هم می‌رسد، بنابراین توصیه می‌شود تا فصل مورد نظر خود را عموماً از پاییز تا زمستان انتخاب کنید. بهترین زمان توصیه شده در فاصله بین آبان تا آذر است که کمی از گرمای هوا کاسته شود اما این بدان معنا نیست که شما هیچ وسیله گرمایشی با خود به همراه نبرید.

تفریح جذاب در کویر مرنجاب

شاید برای شما باورکردنی نباشد اما در کویر می‌توان یک نوع ورزش یا حتی چند نوع را انجام داد. همانطور که اسکی روی برف بسیار لذت بخش است، اسکی روی شن در کویر مرنجاب هم بسیار حس و حال خوبی را به همراه دارد.

ماسه‌های کویری در مرنجاب آنقدر نرم هستند که نیازی به کفش ندارید. در واقع کفش می‌تواند به عنوان یک عامل مزاحم برای لذت بردن شما به حساب آید. در مسیر خود تپه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که این تپه ها عمدتاً از نوع شنی هستند که برای بالا رفتن از آنها باید تبحر خاصی داشته باشید.

شترسواری در مرنجاب

در مرنجاب می‌توانید هیجانی خوبی را تجربه کنید. یکی از آنها شترسواری کردن است.

شتر سواری در کویر
شتر سواری در کویر

شترها آرام آرام کویر را پیمایش می‌کنند تا شما در باد کویری لذت و آرامش را به معنای واقعی احساس کنید.

علاوه بر آن تفریحات متنوع در این بخش از کویر بیشتر مورد توجه قرار دارد که می‌توانیم به آفرود، موتورسواری، سافاری هم اشاره کنیم.

شب‌های کویری مرنجاب

یکی از زیبایی‌های سفر به کویر را باید به شب‌های آن نسبت داد. شب‌هایی که در کمتر جایی دیده‌اید.

برای خواب شب در بخش‌های کویری به دلیل وزش بادهای بسیار سرد نیاز است تا شما یک وسیله گرمایشی با خود به همراه داشته باشید. پتو مناسب‌ترین و سبک‌ترین وسیله گرمایشی برای شما است.

شب‌های کویر بسیار سرد هستند اما اگر به آسمان بالای سر خود نگاه کنید، متوجه ستاره‌های آن خواهید شد که با رقص نور خود، زیبایی را به رخ می‌کشانند.

کاروانسرا در کویر
کاروانسرا در کویر

با توجه به کویری بودن این منطقه بهتر است تا از یک راهنما کمک بگیرید که بتوانید شب را در کاروانسراها استراحت کنید.

جزیره سرگردان

یکی از جاذبه‌های دیگر برای این منطقه کویری بخشی از آن است که مانند یک جزیره است. در واقع این جزیره در کنار دریاچه نمک قرار گرفته اما با توجه به انعکاس در آب می‌توان آن را متحرک تصور کرد. در واقع از دور این چنین تصور می‌شود.

از دیگر مناطق مخصوص عکاسی می‌توانیم به چاله هندوانه، تپه خطب شکن مرنجاب و … اشاره کنیم.

آدرس کویر مرنجاب

جاده‌ای که به این منطقه کویری منتهی می‌شود، یک جاده خاکی است، بنابراین بهتر است تا آن را با یک راهنمای راه بلد پیمایش کنید.

مشاهده آدرس روی نقشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *