منوی دسته بندی

کمک برای خرید موتورسیکلت برای حفاظت جبیر

تور این پرشیا در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود اقدام به حمایت از پروژه «خرید موتورسیکلت برای حفاظت جبیر» توسط انجمن نذرطبیعت کرده است.

کمک برای خرید موتورسیکلت برای حفاظت جبیر
کمک برای خرید موتورسیکلت برای حفاظت جبیر

مجموعه ذخیره‌گاه زیستکره‌ کویر شامل دو بخش پارک ملی کویر به مساحت ۴۴۲۲۱۲ هکتار و منطقه حفاظت شد‌ه کویر به مساحت ۲۴۸۹۵۷ هکتار می‌باشد.

این زیستگاه منحصر به فرد، یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مناطق حفاظت شده ایران است که بیشتر آن در شهرستان گرمسار استان سمنان و شهرستان ورامین استان تهران و بخش‌های کوچکی هم در استان‌های قم و اصفهان قرار می‌گیرد.

د‌ر حال حاضر مدیریت بخش پارک ملی کویر در اختیار اد‌اره‌ کل حفاظت محیط زیست استان سمنان و منطقه حفاظت شده در اختیار اد‌اره‌ کل حفاظت محیط زیست استان تهران قرار د‌ارد.

از گونه‌های شاخص جانوری این منطقه میتوان به یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، کاراکال، جبیر، کل و بز، قوچ و میش، روباه شنی، روباه معمولی، کفتار، گرگ، شغال، خرگوش، تشی، زرده بر اشاره کرد.

کمک برای خرید موتورسیکلت برای حفاظت جبیر
کمک برای خرید موتورسیکلت برای حفاظت جبیر

با توجه به اینکه این منطقه با استان قم مرز مشترک طولانی داشته و بخشی از آن نیز در محدوده این استان واقع شده است اما فاقد پاسگاه محیط‌بانی می‌باشد، ما در انجمن نذرطبیعت تصمیم گرفتیم با کمک جوامع محلی و استخدام یکی از بومیان و خرید یک دستگاه موتورسیکلت مناسب صحرایی از حیات وحش آنجا به خصوص گونه جبیر حفاظت نمائیم.

با توجه به اینکه متأسفانه برخی از متخلفان از این محدوده که فاقد پاسگاه محیط‌بانی است وارد منطقه شده و اقدام به شکار و زنده‌گیری جبیر میکنند قصد داریم با این کار خلأ موجود را رفع نمائیم.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *