غار علی صدر همدان

غار علی صدر همدان

غار علی صدر از شلوغ‌ترین غارهای ایران است. این غار به دلیل جاذبه‌های طبیعی که درون خود دارد، لحظات خوشی را برای شما به وجود خواهد آورد که شاید در هیچ کجای ایران آنها را مشاهده نکرده باشید.

ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است. محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. طول این غار ۱۱ کیلومتر است که به علت صعب‌العبور بودن غار فقط ۳ کیلومتر از آن کشف شده است.

در این غار می‌توانید قایقی را کرایه کنید و درون غار به گشت‌و‌گذار بپردازید.

قایق سواری در غار علی صدر
قایق سواری در غار علی صدر

نورپردازی‌هایی که در غار علی صدر وجود دارند، بسیار جالب هستند که می‌توانند چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب کنند.

نورپردازی‌های غار علی صدر
نورپردازی‌های غار علی صدر

شاید در زمان ورود به روستای علی صدر با شگفتی‌های طبیعی نیز مواجه شوید اما این شگفتی‌ها بخش کوچکی از آنچه خواهند بود که در ادامه راه خواهید دید. شگفتی و زیبایی اصلی را زمانی متوجه خواهید شد که در فضای غار قرار گیرید. آبی که در زیر قایق شما در جریان می‌باشد می‌تواند تصویری را از سقف غار به نمایش درآورد. سقف غار شامل قندیل‌هایی بزرگ و کوچکی است. این غار به گونه‌ای ساخته شده که شما امکان پیاده روی در داخل آن را داشته باشید. البته این پیاده روی در یک فاصله کم خواهد بود.

این غار آن قدر زیبا می‌باشد که می‌توان آن را با غارهای بزرگ و تاریخی دیگر کشورهای دنیا مقایسه نمود. این فضا به دلیل نبود هیچ نوع عامل میکروبی، بسیار تمیز و با آب و هوایی مطبوع می‌باشد.

شاید محیط بسته غار برای برخی از افراد قابل تحمل نباشد به خصوص افرادی که از نظر تنفس دچار مشکل هستند اما با این حال یک بار بازدید از آن را از دست ندهید.

هر یک از قسمت‌های غار به شکلی خاص دیده می‌شوند که در واقع به مجسمه‌های طبیعی و درونی غار نیز شهرت دارند. مجسمه‌هایی که برخی از آنها شبیه به حیوان هستند. از مجسمه‌های سنگی و آهکی زیبا که دقیقاً مشابه یک جسم می‌باشند می‌توان به پنجه اژدها، آبشار سنگی، پنجه عقاب و … اشاره کرد.

غار علی صدر همدان
غار علی صدر همدان

در اطراف این غار برای رفاه حال افرادی که به تازگی به این مکان سفر می‌کنند مجموعه‌هایی در نظر گرفته شده که می‌تواند در آنها استراحت کنند. از وجود مکانی برای بازی بچه‌ها گرفته تا مهمان سراهای متنوع را می‌توان نمونه‌ای از آنها دانست.

پیش از ورود به غار باید بلیط خریداری کنید.

بهترین فصل برای دیدن این غار بهار و تابستان می‌باشد.

غار علی صدر بزرگترین غار آبی جهان است.

Get Directions

show options hide options

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *