منوی دسته بندی

دشت سوسن در خوزستان

معرفی

سفر به مکان‌هایی که بتواند روح ما را جلا ببخشد، در ایران به خوبی امکان‌پذیر است مثلا از بین این مکان‌ها می‌توانیم به دشت سوسن در خوزستان اشاره نماییم.

دشت‌های وسیعی از انواع گل‌ها در ایران وجود دارند اما یکی از خاص‌ترین آنها که شاید شما را برای ساعت‌ها در خود حیره نگاه دارد، دشت سوسن است. گردشگران بسیاری این دشت را به عنوان ایستگاه توقف خود می‌دانند.

دشت سوسن خوزستان
دشت سوسن خوزستان

برای این دیدن دشت باید سفر خود را به سمت جنوب کشور آغاز کنید. بسیاری از ما این تصور را داریم که هوای جنوب بسیار گرم است و هیچ جای دیدنی ندارد اما آنچه که در واقعیت متوجه می‌شوید چیزی کاملا متفاوت است زیرا در مناطق جنوبی و به نوعی کویری و گرم می‌توان مکان‌های زیادی را با آب‌وهوای مطلوب برای سفرهای خود انتخاب کرد. مثلا دشت سوسن در استان خوزستان یکی از لذت بخش‌ترین لذت‌های سفر است.

یکی از دلایلی که موجب شده تا این دشت سرسبز باشد، تغذیه این دشت از آب رود کارون است.

در دشت سوسن رنگ‌های زیبایی را در اطراف خود مشاهده می‌کنید. کافی است که برای دیدن این رنگ‌ها کمی سر خود را بچرخانید و به اطراف نگاهی کوتاه کنید.

گل‌های لاله در سوسن
گل‌های لاله در سوسن

این نگاه به شما می‌فهماند که در اطراف شما درختان بسیاری از انجیر و انار وجود دارد. همچنین می‌توانید مزارعی را هم در اطراف خود مشاهده نمایید که برای کاشت برنج استفاده می‌شوند.

برنج کاری
برنج کاری

دشت سوسن ایذه در مسیرهایی قرار دارد که می‌تواند سبب ارتباط کشورهای دیگر با ایران باشد و به همین دلیل توریست‌هایی که به صورت زمینی با دوچرخه یا با خودروی خود در حال سفر هستند حتما از این دشت زیبا دیدن می‌کنند.

یکی از امکانات بسیار مفرح در این مکان قایق سواری است.

قایق سواری در دشت سوسن ایذه
قایق سواری در دشت سوسن ایذه

در این دشت می‌توانید ساعت‌ها به ستاره‌هایی که در انتهای آسمان به شما چشمک می‌زنند زل بزنید و از این همه زیبایی نیز حیرت‌زده شوید.

ستاره‌ها در آسمان دشت سوسن ایذه
ستاره‌ها در آسمان دشت سوسن ایذه

آب‌و‌هوایی بسیار خوب و سکوت و آرامشی که شاید در هیچ شهری نتوانید مثل آن را پیدا کنید، همگی در این دشت در انتظار شما هستند.

گورستان سنگی در دشت سوسن

دشت سوسن تنها یک دشت برای توریست‌ها نیست بلکه اگر دقت کنیم و کمی از تاریخ ایران را به خاطر بسپاریم و کمی علاقه تاریخی هم داشته باشیم متوجه خواهیم شد که شیر سنگی در اطراف ما دیده می‌شود. منظور از شیر سنگی گورستان‌هایی است که گورهای زیادی را در کنار یکدیگر در یک مکان جمع نموده است.

گورستان سنگی
گورستان سنگی

اما چرا این نام را دارد؟ در واقع به این موضوع باز می‌گردد که در رابطه با گورها نقش شیر سنگی بر روی آنها دیده می‌شود و به همین خاطر هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

روستای ثریا

از دیگر منطقه‌های دیدنی در دشت سوسن، وجود یک روستای بسیار زیبا با طراحی خاص است. نام این روستا ثریا است.

روستای ثریا
روستای ثریا

برای دیدن این روستا باید به سمت شمالی دشت سوسن حرکت کنید. این روستا را همانند روستای ماسوله در گیلان می‌دانند زیرا در این روستا خانه‌ها به صورت پلکانی بنا شده‌اند یعنی حیاط یک خانه، سقف خانه زیرین است.

آدرس

این دشت در نزدیکی شهر ایذه که یکی از مناطق دیدینی در خوزستان به شمار می‌رود قرار دارد. فاصله‌ای دشت سوسن با این شهر در حدود ۳۵ کیلومتر است. اگر کمی مسیر را طی کنید به استان چهارمحال و بختیاری خواهید رسید زیرا این دشت در نزدیکی آن استان قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 2 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *