جنگل ابر شاهرود

جنگل ابر شاهرود

در ایران روستاها و مناطق دیدنی زیادی وجود دارند اما برخلاف تصوری که ما از روستا داریم می‌توان به این موضوع اشاره کرد که برخی از آنها در عین کویری و خشک بودن می‌توانند بسیار زیباتر از تصور ما باشند. به عنوان مثال می‌توان به شاهرود در استان سمنان اشاره داشت.

این شهر در عین ناباوری دارای زیبایی‌هایی زیادی است که می‌توان به جنگل ابر اشاره کرد. کنار هم قرار گرفتن کویر و سرسبزی باورنکردنی است.

جنگلی که در این منطقه وجود دارد از نوع هیرکانی است. جنگل‌هایی که قدمتی طولانی دارند. در جنگل ابر شاهرود گیاهانی از نمونه‌های متفاوت وجود دارند.

جنگل ابر شاهرود
جنگل ابر شاهرود

شهرت جنگل ابر به این دلیل می‌باشد که این منطقه پوشیده شده از ابر است. ابرها هیچ جایی ندارند مگر آنکه از لابه لای درختان عبور کنند.

جنگل ابر شاهرود مقصد بسیاری از کوهنوردان است. منطقه‌ای در بالا دست بوده و می‌تواند یک کوهنوردی بسیار خوبی را برای شما به وجود آمد.

در داخل این جنگل ابر چشمه‌هایی وجود دارند. وجود آب از این چشمه‌ها سفر شما را زیباتر خواهد کرد. علاوه بر چشمه‌های بزرگ، آبشارهایی کوچک هم وجود دارند. البته برخی از این آبشارها در مسیری قرار دارند که شما نمی‌توانید به آسانی آنها را مشاهده کنید پس برای دیدنشان باید کوهنورد باشید.

یکی از آبشارهای دیدنی که ارتفاع زیادی هم دارد در این جنگل قرار گرفته است. در کنار این آبشار در لابه لای صخره‌ها درختانی رشد کرده‌اند که در هر فصل از سال به یک رنگ دیده می‌شوند. بنابراین این آبشار در هر فصل می‌تواند منظره‌ای متفاوت داشته باشد.

مسیر مربوط به این جنگل مسیری است که دسترسی به آن راحت نیست. ابتدا باید راه خاکی را طی کنید.

کلیپی از جنگل ابر شاهرود:

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان

Get Directions

  show options
امتیاز دهید:
در حال ارسال
بررسی کاربر
5 (6 رای ها)

ارسال یک پاسخ