اطلاعیه‌ها

تصاویر

شهرستان محلات در استان مرکزی، شهری است که بیشتر به دلیل پرورش گل و گیاه شهرت دارد اما پس از سفر به این شهرستان زیبایی‌های دیگری را مشاهده خواهید کرد. در این شهر سرچشمه‌ای وجود دارد که از زمان هخامنشیان موجب شده تا اقوام مختلفی در این منطقه ساکن شوند. به همین دلیل روستاهای متعددی در آن ساخته شده است. این شهر سوغاتی خوشمزه‌ای به نام حلوای ارده دارد. البته ساخت حلوای ارده در همه جای ایران انجام شود.

در محلات چناری وجود دارد که این چنار در کنار پارکی به نام سرچشمه می‌باشد. در حقیقت عمر این چنار به دو هزار سال پیش باز می‌گردد و به دلیل طبیعی بودن آن در همان بخش از خیابان حفظ شده و همه ساله گردشگران زیادی برای دیدن این درخت تنومند به این شهر سفر می‌کنند. این چنار به دلیل بزرگ بودن به دو نیم تقسیم شده و مکان خوبی برای ثبت یک عکس یادگاری از شهرستان محلات خواهد بود.

چنار دو هزار ساله در محلات

چنار دو هزار ساله در محلات

 

یکی از پارک‌ها یا بوستان‌های بی‌نظیر در محلات که در منطقه‌ای با آب و هوای خنک قرار داشته، بوستان سرچشمه می‌باشد. این بوستان منطقه‌ای در خود دارد که به صورت پله‌ای آب در آن جریان دارد.

بوستان سرچشمه در شهرستان محلات

بوستان سرچشمه در شهرستان محلات

 

این بوستان از نظر توریستی مکانی بسیار خوب می‌باشد که از نظر امکانات در حد خوب قرار دارد. برای خرید گل و گیاه شما می‌توانید به پارک سرچشمه و همچنین دهکده‌ای با نام دهکده گل و گیاهان زینتی نیز مراجعه کنید.

دهکده گلها در محلات

دهکده گلها در محلات

 

وسعت این مکان بسیار زیاد در نظر گرفته شده تا بتوانید در زمانی محدود به تمامی گل‌ها دسترسی داشته باشید.


Get Directions

  show options

امتیاز دهی:
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *