اطلاعیه‌ها

تصاویر

وقتی از شهر رشت (در استان گیلان) به سمت تالش حرکت می‌کنید ، قبل از اینکه به این شهر وارد شوید ، در فاصلۀ چند کیلومتری از آن وارد منطقه‌ای می‌شوید که دو طرف این جاده از جنگل‌های انبوه پوشیده شده است. در ادامه مسیر ، منطقه‌ای بسیار زیبا در دل این جنگل وجود دارد که نام آن گیسوم است.

جنگل گیسوم

جنگل گیسوم

 

در مسیری که حرکت می‌کنید چیزی جز درخت و سرسبزی را نخواهید دید. در انتهای این جاده به دریای خزر خواهید رسید.

وقتی وارد این مکان می‌شوید هر آنچه که برای راحتی شما مورد نیاز باشد ، فراهم شده است. از ماهی تازه گرفته تا سوئیت‌های بسیاری که منظره‌ای رو به دریا دارند و همۀ اینها موجب خواهد شد تا لحظات بسیار خوبی را سپری کنید.

سویت های اجاره ای در گیسوم

سویت های اجاره‌ای در گیسوم

 

در انتهای هر کدام از جاده‌های منتهی به گیسوم چیزهای جالبی چشم به راه شماست. بناهای تاریخی بسیار زیبا در دل جنگل ، منظره‌ای است که شاید کمتر کسی آن را باور کند ، مگر اینکه به چشم خود ببیند. یکی از این بناها ، مسجد سفید بوده که در حدود ۸۰۰ سال قدمت دارد و مربوط به دورۀ سلجوقیان خواهد شد.

Get Directions

  show options


پس از اینکه از گیسوم خارج شدید ، در بین شهرستان هشتپر و آستارا ، منطقۀ زیبای دیگری به نام لیسار وجود دارد.

تصویر هوایی از قلعه سلسال

تصویر هوایی از قلعه سلسال

 

در این مکان زیبا ، قلعۀ تاریخی به نام صلصال یا سلسال به چشم می‌خورد. برای دیدن این قلعه باید به بالای تپه‌ای بروید که در حدود ۱۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این قلعۀ زیبا در دورۀ پیش از اسلام و در زمان ساسانیان برای محافظت بنا شده است که اغلب مورد استفادۀ اسماعیلیان نیز بوده است. بنایی بسیار باشکوه که از سنگ و آجر ساخته شده است.

Get Directions

  show options

 

امتیازدهی:
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (3 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *