منوی دسته بندی
رزرو اقامتگاه بوم گردی

رزرو اقامتگاه بوم گردی

پیش از آنکه بخواهیم به توضیح اقامتگاه بوم گردی بپردازیم، نیاز است تا با واژه بوم گردی آشنا شویم.

بوم گردی چیست؟

بوم گردی به معنای سفر به مکان‌های طبیعی است، بدون آنکه کمترین آسیبی به محیط زیست وارد شود. به طور کلی بوم گرد یا در اصطلاح «اکوتوریست» با سفر به مناطق طبیعی که دارای جاذبه گردشگری هستند، سعی می‌کنند تا کاملاً مطابق با فرهنگ و الگوی زیست محیطی، هماهنگ شوند.

اقامتگاه بوم گردی چیست؟

با توجه به اینکه بوم گردان به دنبال اقامت در مکان‌های طبیعی هستند، در طی سفر خود نیاز به اقامتگاه دارند. مکانی که بوم گردها در آن اقامت دارند، به اقامتگاه بوم گردی معروف است.

معمولاً اقامتگاه‌های بوم گردی توسط افرادی بومی یک منطقه اداره می‌شوند و کمک می‌کنند تا افراد علاقه‌مند به محیط زیست و طبیعت بتوانند در یک منطقه خاص، اقامت داشته باشند. از ویژگی‌های اقامتگاه بوم‌گردی این است که باعث می‌شود تا محیط زیست و طبیعت، کمترین آسیب را از طرف بازدیدکنندگان ببیند. همچنین بوم‌گردها می‌توانند با فرهنگ افراد ساکن در یک منطقه خاص، آشنا شوند.

معماری اقامتگاه بوم گردی

معمولاً اقامتگاه‌های بوم گردی با توجه به معماری سنتی منطقه ساخته می‌شوند. گاهی نیز ممکن است این اقامتگاه‌ها، خانه‌های قدیمی باشند که پس از بازسازی و تجهیز، تبدیل به مکانی برای اقامت بوم گردها شوند. همچنین برخی از اقامتگاه‌های بومگردی نیز از لباس‌های سنتی و محلی نیز به عنوان لباس فرم استفاده می‌کنند که می‌تواند برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب باشد.

تاریخچه اقامتگاه بوم گردی در ایران

تاریخچه احداث اقامتگاه های بوم گردی در ایران به حدود سال 1382 بر می‌گردد. در ابتدا برخی از مناطق روستایی ایران به صورت خودجوش تصمیم به احداث مکانی برای اقامت گردشگران گرفتند اما چیزی طول نکشید که احداث اقامتگاه های بوم گردی در ایران افزایش پیدا کرد، به طوری که این روزها اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز در میان گردشگران کاملاً شناخته شده هستند.

امروزه در بسیاری از نقاط ایران اقامتگاه های بوم گردی، آماده ارائه خدمات به گردشگران نیز هستند.

رزرو اقامتگاه بوم گردی

پذیرش در اقامتگاه بوم گردی درست مانند اقامت در سایر اقامتگاه‌ها و هتل‌های ایران است که از قوانین جمهوری اسلامی تبعیت می‌کنند.

شما می‌توانید از طریق ما اقدام به رزرو اقامتگاه بوم گردی کنید.

ما اقامتگاه‌های بوم گردی در سراسر ایران را معرفی کردیم.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]