اطلاعیه‌ها

تصاویر

جواهرده:

یکی از ابتدایی‌ترین مناطق دیدنی در این شهرستان، روستایی است که با نام جواهرده معروف می باشد. این روستا در ابتدا نامی دیگر داشت و به جرده معروف بود. جرده در زبان محلی‌ها به معنی ده بالا بوده و این ده بالا در مقابل روستایی دیگر که جیرده نام دارد، یعنی ده پایین قرار می‌گیرد.

جواهرده

جواهرده

 

این منطقه یکی از ناب‌ترین مناطق گردشگری در استان مازندران می‌باشد که طبیعت بکر و دست نخورده‌ای دارد. جنگل‌های سرسبز روستای جواهرده در نیمی از سال توسط برف پوشیده شده‌اند، از این رو، روستایی سرد محسوب می‌شود اما در تابستان منطقه‌ای بسیار خنک و خوش آب و هوا خواهد بود.
جواهرده نگین فیروزه‌ای در کوه‌های البرز است که با درخشش خود چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب خواهد کرد. با اینکه فاصلۀ روستای جواهرده از دریا بسیار کم است اما در ارتفاع بالایی از سطح دریا در حدود دو هزار متر قرار دارد.

Get Directions

  show options

 


بوستان جنگلی صفارود:

برای دسترسی به بوستان جنگلی صفارود و بهره‌مند شدن از آب و هوای دلچسب آن نیاز است تا از ابتدای جاده جواهرده از میدان غربی در شهر رامسر حرکت نمایید و پس از طی کردن نه کیلومتر و گذشتن از مسیرهایی زیبا به این بوستان برسید.

بوستان جنگلی صفارود

بوستان جنگلی صفارود

 

این بوستان دارای رودخانه‌ای با آب معدنی می‌باشد. این بوستان در پایین جاده و در میان دره‌ای واقع شده است که برای ورود به آن نیاز می‌باشد تا پله‌هایی که در آنجا ساخته شده را طی کنید.

Get Directions

  show options

 


آب‌های گرم معدنی رامسر:

آب‌های گرم معدنی با خاصیت طبی خود بخش وسیعی از شهرستان را در بر گرفته‌اند. این آب‌ها مشهور هستند و همه ساله گردشگران زیادی برای استفاده از آنها به این منطقه مراجعه می‌کنند.

آب‌های گرم معدنی رامسر

آب‌های گرم معدنی رامسر

 

از ویژگی‌های بسیار خوب این منطقه، وجود این آب گرم‌ها در نزدکی ساحل دریا است که منحصر به فرد و تماشایی می‌باشد.

آب‌های گرم معدنی رامسر

آب‌های گرم معدنی رامسر

 

بیشترین چشمه‌های آب گرم معدنی در سادات محلۀ رامسر بوده که از رامسر پنج کیلومتر فاصله دارند.


قلعۀ مارکوه:

قلعۀ مارکوه از دیگر مناطق دیدنی در رامسر می‌باشد. این قلعه در سه کیلومتری از دریا و شش کیلومتری از شهر رامسر در مسیر تنکابن به سمت رامسر قرار گرفته است.

قلعه مارکوه

قلعه مارکوه

 

وسعت این قلعه ۶۰۰ هزار متر مربع بوده و از مجموعه‌های مربوط به کوه‌های البرز است.

قلعه مارکوه

قلعه مارکوه

 

سرتاسر قلعۀ مارکوه پوشیده از درختان انجیر، بلوط، شمشاد و ازگیل می‌باشد.

Get Directions

  show options

 


موزۀ تماشاگه یا کاخ مرمر:

موزۀ تماشاگه خزر یکی دیگر از مناظر دیدنی و جاذبه‌های گردشگری در شهر رامسر بوده که به کاخ مرمر مشهور است. این موزه در مساحت ششصد متر مربعی خود در باغی به مساحت شصت هزار متر مربع ساخته شده که در حقیقت هنرمندان بسیاری از ایران و جهان برای طراحی آن تلاش نموده‌اند.

کاخ مرمر

کاخ مرمر

 

مجسمه‌های موجود در اینجا از نوع برنزی و مرمری بوده و حتی عتیقه‌های زیبایی هم در این جا وجود دارند که تنها با دیدن از نزدیک می‌توانید زیبایی آنها را دریابید.

کاخ مرمر

کاخ مرمر

 

باغ این کاخ به دلیل کاشت گونه‌های خارجی گیاهان، از باغ‌های منحصر به فردی در زمینۀ مرکبات در ایران می‌باشد.

Get Directions

  show options

 


گرسماسر:

مسیر جنگلی بسیار زیبایی به نام گرسماسر وجود دارد که در مسیر رامسر به کتالم وجود دارد و از جمله مناطق ییلاقی به شمار می‌رود. از میان ییلاقات زیبا و خوش آب و هوا در رامسر می‌توان به جواهرده و گرسماسر اشاره نمود.

گرسماسر

گرسماسر

 

اگر قصد دارید تا برای گردش به رامسر بروید، حتماً از تله کابین رامسر دیدن کنید.

Get Directions

  show options

 

امتیاز دهی:
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (3 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *